Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Обележава се сваке године, последње среде у фебруару, под називом "Дан розе мајица"

Саопштење

Поштовани ученици и наставници, Свети Сава, ученик и наставник, син и отац српског народа, у свим својим улогама био је, а и данас је, непорецив узор свима нама. У историји свога народа Сава је постао први старешина самосталне српске цркве, први просветитељ , књижевник, законодавац, градитељ манастира и цркава, покретач уметничког и просветног стваралаштва у њима.

Календар такмичења за средње школе

У прилогу је Календар такмичења за средње школе.

Почетак другог полугодишта школске 2020/21. године

Драги ученици и родитељи, Друго полугодиште почиње у понедељак 18.01.2021.године у преподневној смени по комбинованом моделу (као на почетку школске године, у септембру). Наредне две недеље група Б долази у школу, док ће група А бити на онлајн настави. Часови трају 30 минута.

Награђени литерарни радови

1.место - Елена Јованчић II-1 2.место - Јована Костадиновић III-3 3.место - Нађа Стојаковић I-7

Прелазак на онлајн наставу

Поштовани родитељи и ученици, Обавештавамо вас да Прва нишка гимназија „Стеван Сремац“ прелази на онлајн наставу од понедељка 30.11.2020. године.