Распоред припремне наставе за специјализована одељења: март-април 2024.

Распоред припремне наставе за специјализована одељења

ПНГ Стеван Сремац - Упис 2024.

Драги ученици и поштовани родитељи, Обавештавамо вас да Прва нишка гимназија „Стеван Сремац“ наредне школске године уписује: - 1 одељење филолошке гимназије (24 ученика) – специјализовано, - 1 географско-историјско одељење (20 ученика) – специјализовано, - 1 сценско и аудио-визуелно одељење (20 ученика) – специјализовано, - 3 одељења друштвено-језичког смера (90 ученика), - 2 одељења природно-математичког смера (60 ученика).

Свечана академија поводом 145 година рада Прве нишке гимназије

145 година стварамо бољи свет!

Пројекат филмских радионица „оФИЛМи се“

Ове школске године, у оквиру редовних часова предмета Сценске уметности и Аудио-визуелне уметности, ученици III/4 стичу додатна знања из области филма, кроз предавања, презентације и реализацију филмских вежби током тромесечних филмских радионица. Пројекат ”оФИЛМи се” изводи се по идеји и у вођству Радионице Интеграције из Београда, у сарадњи са школом и уз подршку Министарства културе Републике Србије.

Такмичење у беседништву 2023

Прва нишка гимназија Стеван Сремац у сарадњи са Градском општином Медијана ОРГАНИЗУЈЕ ТАКМИЧЕЊЕ У БЕСЕДНИШТВУ И да није било опраштања и заборава, неправда би прекрила свет и створила од њега прави пакао Иво Андрић Обележавање 145. годишњице постојања Прве нишке гимназије Стеван Сремац, уз подсећање да је великан и нобеловац Иво Андрић посетио нашу школу далеке 1968. године, прилика је за ученике и студенте да, негујући лепу реч, испоље своју индивидуалност, знање и креативност у заступању идеала правде у најширем смислу те речи. Праведнији свет увек је, уједно, и бољи свет.

Прилог о нашој школи

...