U petak 8. aprila ambasador Savezne Republike Nemačke u Beogradu Axel Dittmann u svojoj residenciji priredio je prijem za predstavnike DSD škola u Republici Srbiji i predstavnike Ministarstva prosvete Republike Srbije. Prijemu su u ime Prve niške gimnazije Stevan Sremac prisustvovali lektor za nemački jezik u našoj školi Katharina Niggemeier i direktor škole Milan Stojanović. Ambasador Dittmann pozdravio je prisutne i zahvalio im se zbog napora koje ulažu na pripremi učenika za polaganje DSD ispita. On je istakao da je veoma zadovoljan činjenicom da sve veći broj učenika sa uspehom polaže ispit, što govori o njihovom velikom zalaganju i kvalitetu škola iz kojih dolaze.
Prijem 1
Narednog dana, u subotu 9. aprila, profesori i direktori DSD škola održali su svoj godišnji sastanak u hotelu Zira. Tom prilikom analizirani su rezultati dosadašnjih DSD ispita u školama u Srbiji. Takođe, bilo je reči i o novim mogućnostima studiranja u Nemačkoj, kao i o modelu bilingvalne nastave koji u Prvoj niškoj gimnaziji Stevan Sremac i Karlovačkoj gimnaziji realizuju lektori za nemački jezik u saradnji sa predmetnim nastavnicima tih škola. Sastanak je vodio pedagoški savetnik u Ambasadi Savezne Republike Nemačke u Beogradu Dr. Boris Menrath.
Sastanak 2

Prijem 2

Sastanak 1

Sastanak 3

0199525
199525

Vaša IP:54.198.247.44

Autorska prava zadržava © 2017 Prva niška gimnazija "Stevan Sremac".