ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЂАКЕ

Драга децо и будући гимназијалци,

Пријемни испит из српског језика и књижевности и страног језика за упис у Прву нишку гимназију „Стеван Сремац“ на смер Ученици са посебним способностима за филолошке науке полаже се у суботу, 14. маја и у недељу, 15. маја 2022. године у периоду од  10.00 до 12.00 часова.

Кандидати долазе у двориште школе у 9.15.

У 9.30 на огласној табли школе проналазе учионице уз помоћ дежурних наставника у холу школе.

У 9.40 улазе у учионицу у којој ће полагати испит.

Полагање је у учионицама: 9,10,11 и 13. Спискови са именима ученика су истакнути на вратима сваке учионице.

Дозвољени прибор: дрвена оловка, гумица, подрезач и плава хемијска оловка.

Пријемни испит за упис ученика на смер Ученици са посебним способностима за сценску и аудио-визуелну уметност полаже се у суботу 14.5.2022.године од 14.00 до 16.00 часова.

Кандидати долазе у двориште школе у  13.15.

У 13.30 на огласној табли школе проналазе учионице уз помоћ дежурних наставника у холу школе.

У 13.40 улазе у учионицу у којој ће полагати испит.

Полагање је у учионицама: 35,36, 37 и 39 (на спрату десно). Спискови са именима ученика су истакнути на вратима сваке учионице.

Дозвољени прибор: дрвена оловка, гумица, подрезач и плава хемијска оловка.

Пријемни испит за упис ученика на смер Ученици са посебним способностима за географију и историју полаже се у суботу, 21. маја 2022. године према следећем распореду:

Тест из географије од 10.00 до 12.00 часова

Тест из историје од 14.00 до 16.00 часова

Кандидати који полажу географију:

• долазе у двориште школе у 9.15.
  • у 9.30 на огласној табли школе проналазе учионице уз помоћ дежурних наставника у холу школе
  • у 9.40 улазе у учионицу у којој ће полагати испит.

Кандидати који полажу историју:

•  долазе у двориште школе у 13.15.
  • у 13.30 на огласној табли школе проналазе учионице уз помоћ дежурних наставника у холу школе
  • у 13.40 улазе у учионицу у којој ће полагати испит.

Полагање је у учионицама: 9,10 и 11. Спискови са именима ученика су истакнути на вратима сваке учионице.

Дозвољени прибор: дрвена оловка, гумица, подрезач и плава хемијска оловка.

Свим осмацима желимо много успеха на пријемном и завршном испиту!

Прва нишка гимназија „Стеван Сремац“

/news/94" data-layout="standard" data-action="like" data-size="small" data-show-faces="true" data-share="false">