ПНГ Стеван Сремац - Упис 2024.

ПНГ Стеван Сремац - Упис 2024.

Драги ученици и поштовани родитељи,

Обавештавамо вас да Прва нишка гимназија „Стеван Сремац“ наредне школске године уписује:

- 1 одељење филолошке гимназије (24 ученика) – специјализовано,

- 1 географско-историјско одељење (20 ученика) – специјализовано,

- 1 сценско и аудио-визуелно одељење (20 ученика) – специјализовано,

- 3 одељења друштвено-језичког смера (90 ученика),

- 2 одељења природно-математичког смера (60 ученика).

Пријављивање за пријемне испите за специјализована одељења је од 15. до 22. априла.

Од 15. до 22. априла ученици се могу пријавити преко Портала www.mojasrednjaskola.gov.rs (МСШ), а 19. и 22. априла непосредно у нашој школи.

Полагање пријемних испита за специјализована одељења је од 11. до 18. маја.

Бесплатна онлајн припремна настава за полагање пријемних испита, као и консултације са професорима, биће изведене у марту и априлу.

Пријављивање за припремну наставу врши се преко мејл адресе: pripremna.nastava.2024@sremac.edu.rs

Ученици који желе да се пријаве за припремну наставу треба да на наведену мејл адресу пошаљу следеће податке: име и презиме ученика, назив своје основне школе, своју мејл адресу и број телефона и специјализовано одељење за које су заинтересовани.

Када ученици пошаљу мејл на тражену адресу (pripremna.nastava.2024@sremac.edu.rs) у одговору на тај мејл добиће сва потребна даља упутства.

Припремна настава почиње 18. марта 2024. године па позивамо све заинтересоване ученике 8. разреда да се благовремено пријаве за смер који желе.

Све информације у вези уписа и презентације специјализованих смерова и пријемних испита доступне су на:  https://sremac.edu.rs/fajlovi/Upis2024/PNG_StevanSremac_Upis_24_25.pptx и www.sremac.edu.rs .

Желимо вам успешан наставак текуће школске године и пуно успеха на пријемним испитима и завршном испиту!

Прва нишка гимназија "Стеван Сремац"

/news/144" data-layout="standard" data-action="like" data-size="small" data-show-faces="true" data-share="false">