Пријављивање за пријемне испите за специјализована одељења, април 2023.

Обавештавамо заинтересоване ученике и родитеље да је, у складу са Календаром активности за спровођење завршног испита на крају основног образовања и васпитања за школску 2022/2023. годину и уписа ученика у средњу школу за школску 2023/2024. годинупријављивање кандидата за пријемни испит за специјализована одељења планирано од 18. до 24. априла 2023. године.

Слично као претходне године пријављивање кандидата за пријемни испит могуће је на два начина:

· од 18. до 24. априла (до 16ч):

Електронско пријављивање кандидата за пријемни испит на Порталу www.mojasrednjaskola.gov.rs (МСШ), за ауторизоване кориснике, родитеље, односно друге законске заступнике ученика који су евидентирани у централној бази Министарства и добили су десетоцифрену шифру, и за неуаторизоване кориснике, родитеље, односно друге законске заступнике ученика који нису евидентирани у централној бази Министарства.

Упутство за електронско пријављивање кандидата за пријемни испит (за родитеље ученика / кандидата)https://mojasrednjaskola.gov.rs/Docs/Guide#hs-application-submit.

· 21. и 24. априла од 9 до 16ч

Пријављивање кандидата за пријемни испит непосредно у матичним основним школама и непосредно у средњим школама у којима је организовано полагање пријемних испита.

Важне напомене:

Као и претходне године, кандидат, односно родитељ ученика има могућност да на један од три начина поднесе пријаву за полагање пријемног испита:

1. електронским путем преко свог ауторизованог налога на порталу МСШ (https://mojasrednjaskola.gov.rs) или

2. непосредно у својој основној школи или

3. непосредно у средњој школи која организује полагање пријемних испита.

Свим заинтересованим ученицима желимо пуно успеха на пријемном испиту и надамо се да ћете од наредне школске године бити ученици неког од специјализованих одељења наше школе: филолошког одељења, географско-историјског одељења или сценског и аудио-визуелног одељења.

Срдачни поздрави,

Тим за промоцију школе

Прва нишка гимназија "Стеван Сремац"

/news/120" data-layout="standard" data-action="like" data-size="small" data-show-faces="true" data-share="false">