Позив ученицима за учешће у пројекту „LET’S kNIT OUR YOUTH“

Poziv učenicima za učešće u projektu „LET’S kNIT OUR YOUTH

Poštovani učenici,

Prva niška gimnazija „Stevan Sremac“ je jedna od trideset škola iz Srbije koja će učestvovati u drugom ciklusu regionalnog programa razmene učenika Superškole Ryco. Detaljnije informacije o ovoj organizaciji možete pronaći na sajtu https://www.rycowb.org, ili preko društvenih mreža

Naš partner u ovom projektu je mešovita srednja škola „25.maj“ iz Tuzija u Crnoj Gori. Naziv našeg projekta je „LET’S kNIT OUR YOUTH”. Predvidjeno je da u projektu učestvuje 10 učenika iz naše škole i isto toliko iz partnerske škole. Projekat se zasniva na razvijanju svesti o interkulturalnosti, pošto je Tuzi multietnička sredina i saradnji izmedju mladih. Troškovi puta, osiguranja i smeštaja na bazi punog pansiona prilikom gostovanja u Tuziju su finansirani od strane Ryco Superschools. Izabrani učenici su u obavezi da učestvuju u obe razmene. Prva razmena će biti u Tuziju u krajem aprila, a druga u našoj školi sredinom septembra.

Za učešće u ovom projektu mogu se javiti učenici 1, 2, i 3. razreda. Potrebno je da na e-mail adresu pedagoga škole  jasmina.rakic@sremac.edu.rs pošaljete sledeće podatke :

Ime i prezime, odeljenje

i da na engleskom jeziku napišete kratak esej na temu (do 150 reči): „A better region starts with youth”

Neophodno je da u naslovu mejla napišete: Ryco Superschools project

Prijava počinje 27.2.2023. i traje do 3.3.2023.god.

Imena izabranih učenika biće poznata do 10.03.2023.god.

/news/118" data-layout="standard" data-action="like" data-size="small" data-show-faces="true" data-share="false">